Zobu venīri

Zobu venīri ir porcelāna plāksnītes, ko nostiprina uz zobu priekšējās virsmas, lai atjaunotu zobu estētiskās funkcijas. Izmantojot zobu venīrus, iespējams novērst zobu vizuālos defektus un atjaunot zobu estētisko pievilcību, neietekmējot to funkcionalitāti. Zobu venīri var tikt pielietoti gadījumos, kad pacienta zobi laika gaitā zaudējuši dabīgo krāsu (nodzeltējuši vai kļuvuši tumši), formu, pārklājušies ar dažāda veida pigmenta plankumiem, kā arī iedzimtu zobu defektu (palielinātas zobu starpas, nevienādas formas zobi) novēršanai.

Zobu venīri ir ļoti plāni (0,2 - 1 mm). Keramika, no kuras zobu venīri izgatavoti, ir gaismas caurlaidīga, līdzīgi kā zoba emalja, tādēļ ar zobu venīriem restaurēti zobi izskatās dabiski un estētiski pievilcīgi.

Zobu venīrus visbiežāk lieto estētiskajā zonā esošo zobu atjaunošanai (priekšzobiem). Nepieciešamības gadījumā pēc pacienta vēlmēm zobu venīrus var lietot arī sānu zobu restaurācijai.

Pat, ja defekts ir skāris tikai vienu zobu, estētiski labāku rezultātu var panākt, atjaunojot uzreiz vairākus zobus (piemēram, četrus priekšzobus), panākot pilnīgu zobu saderību gan pēc krāsas, gan pēc formas.