Zobu implanti un implantēšana

Implantācija – tā ir zoba mākslīgās saknes iedzīvināšana. Mūsu klīnikā izmantojam Ankylos, Straumann, Xive, Biohorizon un citus implantus. Konstruktīvi implants ir skrūve, kas tiek ievietota žokļa kaula audos un pēc tam saaug ar to. Iedzīvošanās process aizņem aptuveni 3 - 6 mēnešus. Ar laiku implants stingri ieaug kaulā, un zobs var izturēt nopietnas mehāniskas slodzes, tas nozīmē to, ka implants pilnvērtīgi piedalās barības sagremošanas procesā.

Pēc dažiem mēnešiem, kad tas iedzīvosies, smaganā tiek veikts iegriezums un caur iegriezumu uz implanta tiek uzstādīts smaganas formētājs. Tas sagatavo mīkstos audus kroņa uzstādīšanai. Pēc kāda laika smaganas formētājs tiek noņemts un tā vietā tiek uzstādīts pastāvīgs kronis.

Zobu kopšana pēc implantācijas neatšķiras no ikdienišķās kopšanas, bet tiek rekomendēta daudz rūpīgāka pieeja, jo zobu aplikumam ir tendence ļoti ātri izveidoties uz mākslīgām virsmām.  Implanta – kroņa ārējās virsmas attīrīšanai tiek rekomendēts izmantot zobu diegu, super floss - jeb starpzobu diegu un starpzobu birstīti ar vienu saru rindu.