Lai iegūtu zoba implantu (mākslīga zoba pamatne – pacienta žokļa kaulā ievietojama skrūve no titāna), būs nepieciešami vairāki etapi:
- Izmeklēšana- precīzākai izmeklēšanai bieži nepieciešams izgatavot panorāmas rentgena jeb i-CAT trīsdimensiju datortomogrāfiju. Šie izmeklējumi iespējami klīnikā uz vietas.
- Ķirurģiskajam – implanta ievietošana kaulā (skat. Zobu implanti un implantēšana)
- Protezēšanas etapam – zoba uzstādīšana uz implanta.
Implantācija sniedz plašas protezēšanas iespējas:
- Ja jums trūkst viens zobs, būs nepieciešams viens implants.
- Trūkstot vairākiem zobiem, jums nav jāliek pa implantam katra zaudētā zoba vietā-
šajā gadījumā var izmantot tiltveida konstrukcijas.
Ja jums kādā no žokļiem nav palicis neviens zobs, ir divas iespējas. Ja vēlaties neizņemamu protēzi, var likt 5-10 implantus, vai arī uz 2-4 implantiem ir iespējams balstīt izņemamo protēzi, kas, atšķirībā no parastās, ir labāk nofiksēta.
Zoba implantam ir vairākas sastāvdaļas, kuru formu un lielumu zobārsts īpaši piemeklē katram pacientam atbilstoši viņa žokļa kaulu, smaganu struktūrai, kā arī atbilstoši tam, kāda tipa zobu paredzēts aizstāt – priekšējo zobu, acu zobu, lielo, mazo dzerokli jeb sānu zobu.
Zoba implanta sistēmas sastāvdaļas:
1. Titāna skrūve, kas tiek ieskrūvēta žokļa kaulā. Skrūve atbilstoši pacienta žokļa kaula struktūrai ir noteikta garuma, platuma, ar noteiktu vītņu skaitu un dziļumu. No ārpuses šī titāna skrūve ir speciāli apstrādāta, lai palielinātu saskares virsmu ar kaulu un tādējādi nodrošinātu zoba implanta saaugšanu ar kaulu (osseointegrācija). Šī procesa rezultātā tiek iegūts analogs zoba saknei, lai varētu veikt turpmāko zoba kroņa atjaunošanu.
2. Smaganu formētājs. Noteiktas formas skrūve, kas uz laiku tiek ievietota zoba implantā virs smaganu līmeņa ar mērķi izveidot estētisku smaganas formu ap zoba implantu tāpat kā ap dabīgajiem zobiem.
3. Abatments. Zoba stumbriņa analogs. Pēc smaganu formētāja izņemšanas, abatments tiek ievietots un nostiprināts zoba implantā. Atkarībā no pacienta izvēles tiek ievietots metāliskais abatments vai cirkonija abatments. Metāliskā abatmenta priekšrocība ir salīdzinoši zemāka cena. Tas ir piemērots pacientiem ar biezu smaganu vai tajos gadījumos, ja zoba implantācija notiek mutes dobuma dziļumā. Savukārt, cirkonija abatments ir dārgāks, taču estētiskāks risinājums, ja tiek veikta priekšzobu implantācija, jo cirkonija abatments nespīd cauri plānai smaganai. Tas tiek lietots arī gadījumos, kad pacients plāno izmantot cirkonija zoba kroni.
4. Zoba kronis. Atkarībā no pacienta izvēles tiek izgatavots metālkeramikas vai cirkonija kronis, kas tiek izvietots un nostiprināts uz abatmenta. Pēc izskata un funkcionalitātes zoba kronis ir identisks dabīgajam zobam.