Kaula pieaudzēšana

Pēc zobu ekstrakcijām alveolārais kauls, kas notur zobu pozīcijā, laika gaitā atrofējas. Šāda atrofija noved pie kaula apjoma reducēšanās. Gadījumos, ja pacients ir izvēlējies zoba aizvietošanu ar implantu, bet kaula apjoms ir nepietiekams, kaula transplantācija ir indicēta kaula apjoma palielināšanai.

Kaula apjoma palielināšanu veic gan augšžoklī, gan apakšžoklī. Sinus lifts: Biežāk augšžoklī veic sinus lift operāciju, kur ar pieeju no mutes dobuma, deguna blakusdobuma membrānu mehāniski paceļ un starp kaulu un membrānu ievieto mākslīgas kaula granulas. Pēc šādas operācijas ir 5-6 mēnešu atkopšanās periods. Uzreiz pēc operācijas ir gaidāma neliela tūska operācijas pusē, pacientam nav ieteicams atrasties 2 nedēļas augsta spiediena telpās (piemēram, lidot) un ir jālieto 7-10 dienas antibakteriāla terapija.

Laterāla kaula pieaudzēšana: Šāda kaula apjoma palielināšana ir biežāk indicēta apakšžokļa mugurējo zobu rajonu apjoma palielināšanai, vai augšžokļa priekšzobu rajonu kaula apjoma palielināšanai (lai gan citi žokļa rajoni arī tiek šādā veidā apjomā palielināti). Šādai transplantācijai raksturīga ir vai nu cilvēka kaula vai cita materiāla izmantošana. Pēc transplantācijas veikšanas, līdzīgi kā citām transplantācijas procedūrām, nav ieteicams iet saunā, jālieto līdz 10 dienām antibakteriāla terapija un dzīšanas periods ilgst līdz 6 mēnešiem.

Vertikāla kaula pieaudzēšana: Ja kaula apjoms nepietiek implanta garumam, var tikt indicēta vertikāla kaula pieaudzēšana. Šāda veida procedūra ir sarežģītāka, jo tā ietver bieži viet metāla sietus. Pēc transplantācijas veikšanas, līdzīgi kā citām transplantācijas procedūrām, nav ieteicams iet saunā, jālieto līdz 10 dienām antibakteriāla terapija un dzīšanas periods ilgst līdz 6 mēnešiem.

Mūsu speciālisti

Aleksejs Dons
Dr. Aleksejs DonsSertificēts sejas un žokļu ķirurgs
Ķirurga konsultācija
50.00 Eur
Sinus lift
840.00 Eur
cenā nav iekļauti materiāli
Membrānas ievietošana
150.00 Eur
darbs
Kaula pieaudzēšana
840.00 Eur
darbs
Slēgtais sinus lift
250.00 Eur
Smaganu plastika
200.00 Eur
Lūpas saitītes plastika
90.00 Eur
Mēles saitītes plastika
90.00 Eur
Asiņošanas kontrole ar koagulatoru
20.00 Eur
Implanta izņemšana
80.00 Eur

Piesakies vizītei!