Endodontiskā ārstēšana stomatoloģijā ir sarežģīta zobu sakņu kanālu sistēmas ārstēšana. Tāda veida ārstēšanas nepieciešamība rodas pie kariesa komplikāciju attīstības (pulpīts, periodontīts), zobu traumām, gatavošanās protezēšanai, kā arī pēc agrāk veiktas neveiksmīgas endodontiskās ārstēšanas.
Praktiskās endodontijas mērķis ir novērst un likvidēt jau esošos iekaisuma perēkļus periodontīta audos, kas ir viens no biežāk sastopamiem iemesliem zoba zaudēšanai.
Veiksmīgas endodontiskās ārstēšanas atslēga ir rūpīga apstrāde, dezinfekcija un hermētiska sakņu kanālu plombēšana savienojumā ar pareizu zoba kroņa restaurāciju. Nepieciešamo prasību ievērošana visos endodontiskās ārstēšanas etapos nodrošina tā augsto kvalitāti un pilnīgu zoba rehabilitāciju.
No sakņu kanāliem tiek izņemts to inficētais saturs un kanālam tiek piešķirta nepieciešamā forma. Sakņu kanālu dezinfekcija tiek veikta, izmantojot efektīvus antiseptiskus preparātus. Tas nodrošina piesārņojumu izskalošanu no grūti pieejamām kanālu daļām un uzlabo nosacījumus tālākai plombēšanai.
Sakņu kanālu plombēšana ir noslēdzošais endodontijas ārstēšanas etaps. Mūsdienās pastāv daudz un dažādas plombēšanas metodes un tehnikas, izmantojot gutaperča pildījumu tapas veidā vai uz nesējiem. Tas ļauj veikt trīsdimensiju kanālu aizpildīšanu un novērst atkārtotu inficēšanos.
Endodontiski ārstētus zobus nepieciešams rentgenoloģiski kontrolēt pēc 6-12 mēnešiem.